Guntars Pērkons

Guntars Pērkons
Zīmola dēlis / Charcuterie board
Kokapstrāde, epoksidlīms / Woodworking, epoxy resin

Lūdzu paskaidro procesu, kā izveidoji Tavu JIMŠ mākslas darbu.

Please explain the process of creating your JIMŠ submission.

Šis zīmola dēlis, ko iesniedzu JIMŠ galerijai, ir sagatavots no pašzāģētiem tūjas dēļiem. Tūjas dēļus sagriezu pareizos izmēros, apdedzināju ar propāna lāpu, un tad noberzēju ārpusi ar tērauda birsti, lai sasniegtu tumšāku krāsu, kurai šķiedra arī izceļās. Apstrādātos dēļus salīmēju kopā ar epoksidlīmi, kurai pieliku klāt zilu vizlas pulvera pigmentu. Beidzamais bija pārlaist skaidru epoksidlīmi virsmai pāri un to ar cimdainu roku pārklāt pāri visām malām ieskaitot sānus. Kamēr epoksidlīme izlīdzinājās, burbuļi var formēties, kurus pārsprādzu ar šķiltavu.

(translated from Latvian)
This charcuterie board I submitted to the JIMŠ gallery is made of cedar boards that I cut and milled myself. I cut the cedar boards to the desired length, charred them with a propane torch, and then scrubbed the outside with a steel brush to achieve a darker colour that brings out the contrast in the grain. I glued the treated boards together with epoxy resin to which I added blue mica powder pigment. The last step was to apply a flood coat of clear epoxy spreading it with a gloved hand to all edges including the sides. While the epoxy levels out and sets, bubbles can form which were burst with a lighter.


Bio:

Mani sauc Guntars Pērkons. Es ikdienā nodarbojos ar kokkopību, un līdz ar to man ir pieējami daudz materiāli kokapstrādei. Es sev novembrī nopirku virpi, un nākotnes ŠMIJ galerijās varēsiet sagaidīt no manis vairākas koka bļodas!

My name is Guntars Pērkons. Working as an arborist, I have access to a lot of materials for woodworking. I bought myself a lathe in November, and you can expect many wooden bowls from me at future ŠMIJs!

komentārs / Comment

  1. Wood grain gives endless possibilities for surprising and attractive textures. Good luck with your projects.

Vēlies komentēt? / Leave a Comment

Your email address will not be published.