Andris Mattson

Andris Mattson
Summer, 2021
Mūzika / Music
Andris Mattson
Frost, 2021
Mūzika / Music
Moonchild
The Other Side, 2019
Mūzika / Music

Vai latviešu kultūra ir ietekmējusi Tavu mākslu?

How has your Latvian heritage influenced your work?

(tulkots no angļu valodas)
Kopš bērnības esmu bijis ieskauts latviešu mūzikas skaistumā. Es uzaugu dziedot latviešu koros un man ir košas atmiņas no tā, kā klausījos profesionālus latviešu korus, kas dziedāja baznīcās un dziesmu svētkos. Tas ir neticami daudz ietekmējis manu mūziku, no kā es rakstu melodijas uz kādiem instrumentiem un harmonijām es izvēlos lietot.

Since birth, I’ve been surrounded by the beauty of Latvian music. I grew up singing in Latvian choirs and have vivid memories of listening to professional Latvian choirs sing in churches at song festivals. It’s influenced my music in so many ways, from how I write melodies to what instruments and harmony I use.   

Vai Tava māksla ir mainījusies ar laiku?

Have you found that your art has evolved over the years?

Gadu gaitā mans zinkārīgums ir mani vilcis uz jauniem instrumentiem, ko jau nespēlēju. Pēdējos gados tā ir bijusi akustiskā ģitāra, un agrāk tas bija akordions. Tādā ziņā, katru reizi, kad iemācos jaunu instrumentu, mana mūzika mainās. Tas man dod jaunu skaņas garšu ar ko varu eksperimentēt, kad es ierakstu jaunu dziesmu.

Over the years I’ve found my curiosity pulling me to new instruments that I don’t already play. The past few years it’s been acoustic guitar, and before that it was accordion. So in that sense, every time I learn a new instrument my music changes. It gives me a new sound palate to play around with when I’m recording a song.


bio:

Andris Mattsons ir multi-instrumentālists, producents un dziesminieks, kurš dzīvo Losandželosā, Kalifornijā. Viņš ir vislabāk pazīstams ar to, ka dibināja neosoulmūzikas trio ,,Moonchild”. Kopš 2012. g., Moonchild ir izdevuši četrus albumus un ir ceļojuši tūrēs pa pasauli. ,,Jazz FM” viņus dēvēja kā “Gada soulmūzikas aktu” 2018. gadā. Kā solo mākslinieks, Andris ir izdevis solo klavieralbumu, kurā ir viņa paša latviešu dziesmu aranžējumi, un izdos savu pirmo vokālmūzikas albumu, ,,North”, 2021. g. martā.

Andris Mattson is a multi-instrumentalist, producer, and songwriter based in Los Angeles, CA. He is best known as a founding member of the Neo-soul trio, Moonchild. Since 2012, Moonchild has released four albums and have toured around the world. Jazz FM named them the “Soul Act of the Year” in 2018. As a solo artist, Andris has released a solo piano album comprised of his own arrangements of Latvian songs, and is releasing his first album as a singer and songwriter in March of 2021 entitled “North”.

komentārs / Comment

  1. Paldies par iespēju iepazīties ar Tavu mūziku! Droši vien jāsaka paldies covidam, kas radīja šo iespēju baudīt šmij šādā platformā!
    Sēžot Šveicē, baudu Tavu mūziku!

Vēlies komentēt? / Leave a Comment

Your email address will not be published.